DÜNYANIN
EN İYİ MİMARLARI
TASARLADI

Her biri farklı uzmanlık alanlarına sahip dünyaca ünlü mimarlar, farklı yaşam stillerini aynı estetik çizgide buluşturarak Emaar Square'de İstanbul'u yeniden yorumladılar.

Foster + Partners, İngiltere
(The Address Hotel & Residences Mimari ve İç Tasarım)

Sir Norman Foster’ın kurucusu olduğu Foster + Partners, projelerinde kalite olgusuna verdiği önemle uzmanlaşmış dünyaca ünlü bir mimarlık şirketi.

Çevremizdeki yapıların; işte, evde ya da toplum içinde yaşam kalitemizi doğrudan etkilediği düşüncesiyle yola çıkan şirket, kırk yıldan fazla bir süredir yüksek kaliteye ulaşmayı hedefledi. Foster + Partners; sorgulayıcı ruhu, önyargılara karşı çıkan ve gelenekleri sınayan yaklaşımıyla dikkat çekiyor.


Projeler: Wembley Stadyumu / İngiltere, Millenium Köprüsü / İngiltere, Swiss Re / İngiltere, Hearst Tower / ABD.

www.fosterandpartners.com

İki design group, Türkiye
(Heights, Residences, Alışveriş Merkezi)

Mimari ve tasarım stüdyosu olan, “İki design group” 1995 yılında kuruldu. Benzeri görülmemiş ortamlar oluşturma yolunda, zorlu planlama ve tasarım projeleri gerçekleştiren şirket, her zaman güçlü ve ilham verici çözümler sunuyor. Kentin dışında ya da merkezinde, büyük ya da küçük, projenin doğası ne olursa olsun, “İki design group” hem işlevsel hem de zamanın ötesinde, keyif ve ilham veren yapılar üretmeyi amaçlıyor.


Projeler: City Star Complex / Azerbaycan, Doha Trade Center / Katar, Aşkabat Olimpiyat Stadyumu / Türkmenistan.

www.ikidg.com

DP Architects, Singapur
(Alışveriş Merkezi / Mimari ve İç Tasarım)

DP Architects, 1967 yılında, yapılaşma konusundaki hassasiyetten yola çıkarak; insanlara zengin deneyimler yaşatmak ve mükemmelliğe ulaşan mimari tasarımlar oluşturmak amacıyla kuruldu. Singapur’un kent peyzajını belirleyerek, çığır açan mimarlık firmalarından biri olan DP Architects (DPA), geniş portföyüyle farklı disiplinlerde hizmet veren bir tasarım danışmanlığı sunuyor.

Asya’nın önde gelen mimarlık firmalarından biri olan DPA, gerçekleştirdiği büyük ölçekli projelerle de uluslararası arenada kendini kabul ettirmiştir.


Projeler: Esplanade Theatres on the Bay / Singapur, Resorts World Sentosa / Singapur, The Dubai Mall / Birleşik Arap Emirlikleri.

www.dpa.com.sg

KTGY, ABD
(Residences / Konsept Proje)

Mimarlık ve planlama hizmetleri vermek amacıyla 1991’de kurulan KTGY, günümüze kadar çok çeşitli projelerde etkili tasarım çözümleri sundu. Kurulduğu günden beri, tasarım ve yaratıcılık konusunda gösterdiği tutkuyla tanınan KTGY, hedef odaklı anlayışını, estetikle muhteşem şekilde harmanladı.

Şirket, müşteri hedeflerini temel aldığı, ilham verici ve yenilikçi tasarımlarıyla projeler üretiyor.


Projeler: Esmeralda / Suudi Arabistan, La Costa Glen / ABD, City Tower at Takanawa / Japonya.

www.ktgy.com

SWA, ABD
(Peyzaj Mimarisi)

SWA Group; peyzaj mimarisi, kentsel tasarım ve planlama alanlarında dünyanın önde gelen şirketlerinden biri. Projeleriyle 60’tan fazla ülkeye yayılan şirket, 600’den fazla ödüle layık görüldü. SWA’nın gerçekleştirdiği projeler; görsel estetiği, sıra dışı işlevselliği, toplumsal tasarıma bakışı ve çevresel sürdürülebilirliğe vurgusuyla öne çıkıyor.

SWA Group, her zaman beklenilenin ötesine ulaşmayı hedefleyerek, dünyanın farklı yerlerinde yeni projelere imza atmaya devam ediyor.


Projeler: Disney World / ABD, Burj Khalifa / Birleşik Arap Emirlikleri, Fashion Island / ABD.

www.swagroup.com